• ul. Inwestycyjna 3A, Bartoszyce
  • 89 721 20 73
  • biuro@reston.com.pl
posadzki>

Posadzki

To ekskluzywna dekoracja wnętrz, nie tylko domów ale także firm,biur,instytucji,czy obiektów sakralnych. Posadzka kamienna powoduje, że wnętrze zyskuje na elegancji, niepowtarzalności i szlachetności.

Walory estetyczne kamienia,oryginalna struktura, twardość, wytrzymałość to cechy, które warto wziąć pod uwagę wybierając rodzaj podłogi. Na posadzkę najbardziej nadają się odmiany marmuru i granitu. Granit jest odporny na zmiany temperatur, wilgoć i pękanie, trudno go zarysować. Marmur wymaga powtarzanej co jakiś czas impregnacji, ponieważ jest bardziej nasiąkliwy.

Proponujemy Państwu posadzki wielkoformatowe,o dowolnym wymiarze i sposobie obróbki (można dodać odnośnik do rodzaju wykańczania powierzchni).

Powierzchnia może być polerowana, szlifowana, szczotkowana, czy płomieniowana. Nasze technologie i maszyny numeryczne pozwalają na wycinanie różnych elementów ozdobnych podłóg -tzw. ROZET.
Rozety mogą mieć różny kształt i formę oraz mogą być wykonane z różnego rodzaju kamienia. Mogą być bardzo ozdobne, o skomplikowanych wzorach i kształtach lub delikatnie podkreślać charakter podłogi.

Warto podkreślić, że kamień na podłogę wycinamy z różnej wielkości płyt,bardzo ciekawie wyglądają posadzki wielkoformatowe podzielone w taki sposób,że zachowują niepowtarzalny i efektowny rysunek skały. Wycięte elementy posadzki odzwierciedlają po ułożeniu wzór z płyty, smugi łączą się ze sobą zgodnie z naturalnym wzorem kamienia (efekt BOOK MATCH).

Do wykonania projektu posadzki skanujemy pomieszczenie (odnośnik do zakładki pomiar), przy pomocy specjalistycznego programu dopasowujemy kamień i formaty płyt do skanowanej podłogi. Projektujemy podział płyt uwzględniając dylatacje i gotowy projekt przedstawiamy do akceptacji.

Najciekawszym wizualnie rozwiązaniem po ułożeniu posadzki uzyskuje się przez jej przeszlifowanie, uzyskując przez to efekt niewidocznych pod światło, gładkich łączeń poszczególnych kawałków płyt.

Zaletą kamiennej posadzki jest niepowtarzalny i elegancki wygląd, kamień bardzo dobrze wygląda w towarzystwie drewna i szkła,nadając poprzez swoje naturalne ukształtowanie oryginalności wnętrzu.

Kamień posiada również tę właściwość, że długo utrzymuje ciepło i sprawdza się w przypadku ogrzewania podłogowego. Ponadto „pięknie się starzeje”, z upływem czasu szlachetnieje i jego struktura jest bardziej wyrazista.

 

Napisz do nas   

Bezpłatna kalkulacja

Wpisz wiadomość